aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja - artykuły

więcej filtrówmniej filtrów
Znajdź nas na    
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
W roku akademickim 2012/2013 Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie rozpoczęła współpracę z Uniwersytetem Dzieci. W jej ramach WSE objęło swoim patronatem program wolontariatu Uniwersytetu Dzieci przekazując nagrody w postaci bezpłatnych szkoleń dla najlepszych wolontariuszy. Oprócz tego wykładowcy WSE poprowadzą zajęcia w ramach uniwersyteckiego kierunku „Mistrz i Uczeń - pogłębiamy wiedzę”.
W listopadzie wystartowała kolejna edycja konkursu EF Global English Challenge. Jego organizatorem jest EF Education First, międzynarodowa organizacja oferująca zagraniczne kursy językowe, w Polsce reprezentowana przez EF Education sp. z o.o. Konkurs ma na celu sprawdzenie poziomu znajomości języka angielskiego wśród uczniów z całego świata. Jego zwycięzcy będą mogli ćwiczyć język w Wielkiej Brytanii podczas dwutygodniowego kursu. Natomiast na najlepsze grupy z Polski czekają tygodniowe kursy w Wielkiej Brytanii lub na Malcie.
Collegium Civitas zaprasza wszystkich licealistów na bezpłatne warsztaty z planowania kariery w ramach V. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2012. Warsztaty odbędą się 16 listopada (piątek), godz. 18.00 – 20.00, w siedzibie Collegium Civitas, Pałac Kultury i Nauki (XII piętro, s. 1222), plac Defilad 1 w Warszawie. Rejestracja trwa!
Wyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu zaprasza na wykłady otwarte dla nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Historii sztuki, Historii wzornictwa i Estetyki oraz praktyczne zajęcia z prasy graficznej.
To już ostatnie dni rekrutacji w Centrum Nauki i Biznesu Żak. Zapisywać się można jeszcze tylko do 31 października.
26. października w Dolnośląskiej Szkole Wyższej wykładem o tym „Jak powstaje informacja telewizyjna” zostanie zainaugurowany projekt „Polska Akademia Dzieci”. Wykład poprowadzi sześciolatka, Katarzyna Chudziak.
Obrzucanie wyzwiskami, kłótnie, bójki czy znęcanie się nad kolegami coraz częściej zdarzają się na korytarzach szkolnych i podwórkach. To dla młodych ludzi często sposób na zwrócenie na siebie uwagi czy odreagowanie stresu. Choć o tym zjawisku i jego przyczynach mówi się często, poziom agresji szczególnie wśród młodzieży nieustannie rośnie.
Uniwersytet Śląski Młodzieży jest inicjatywą edukacyjną Uniwersytetu Śląskiego skierowaną do młodzieży gimnazjalnej. Zajęcia w ramach UŚM odbywają się semestralnie i prowadzone są równolegle na trzech wydziałach: Teorii i Doświadczenia, Komunikacji i Języka oraz Działań Publicznych i Aktywności Społecznych.
22. października rozpoczął się pierwszy etap Konkursów Języków Obcych zDolny Ślązak Gimnazjalista 2012/2013. W ubiegłorocznej, V już edycji konkursów wzięło udział ponad 10 tys. uczniów z niemal 350 dolnośląskich gimnazjów. Do trzeciego, finałowego etapu dobrnęło prawie 80 gimnazjalistów, spośród których wyłoniono 26 laureatów.
3. edycja Uniwersytetu Dziecięcego wystartuje na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w sobotę, 13 października.
Rusza III edycja programu Eko-szkoła w Polsce. To zakrojony na szeroką skalę międzynarodowy projekt edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych, który powstał przy współpracy firmy Panasonic i pozarządowej Fundacji na Rzecz Edukacji Ekologicznej. Szkoły uczestniczące w Programie mają również możliwość wzięcia udziału w konkursie na „Eko-pamiętnik” i szansę na zdobycie 2000 euro dotacji na działania proekologiczne oraz sprzętu Panasonic.
Ruszyła trzecia edycja konkursu „Śniadaniowa Klasa” skierowanego do dzieci z II i III klas szkoły podstawowej. W tym roku po raz pierwszy obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. Konkurs jest jednym z elementów ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa” promującego zasady zdrowego odżywiania.
W ramach projektu dofinansowanego ze środków NBP do szkół ponadgimnazjalnych zostanie rozesłanych 5 multimedialnych tablic edukacyjnych – Lekcji Ekonomii. W portalu crowdsourcingowym MillionYou.com ruszył właśnie konkurs na film inspirowany zagadnieniami ekonomicznymi.
17 października 2012 roku będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Godności, który jest inicjatywą światowego ruchu Global Dignity. W Polsce po raz pierwszy ideę tę wesprze organizacja Amnesty International. Dzięki niej w tym roku w akcji udział weźmie ponad 100 polskich szkół, w których prowadzone będą Lekcje Godności. Organizatorzy chcą w ten sposób propagować podstawowe zasady godności wśród młodych ludzi. Tak jak w poprzednich latach ideę wspierać będą również znani sportowcy, dziennikarze i aktorzy.
Fundacja Polska Przedsiębiorcza wraz z marką Parker zapraszają na jubileuszową X edycję Konkursu Ładnego Pisania pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Konkurs odbywa się w ramach Kampanii Pisania Piórem i przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych: I. uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych; II. uczniowie gimnazjów. Celem Konkursu jest zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej.
Pod hasłem „Ludzie w przedsiębiorstwie” rusza nowa edycja Olimpiady Przedsiębiorczości. Zdobyć można indeksy SGH i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Do udziału zaproszeni są wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Wyniki Olimpiady uwzględniane są w ogólnopolskim rankingu „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej”. Zapisy potrwają od 1 do 31 października br.
Wszystkie zajęcia dodatkowe, w których bierze udział nasze dziecko powinny być dostosowane do jego wieku, możliwości, a także pasji. Jednak ciekawa tematyka to nie wszystko, warto także dokładnie poznać miejsce, w którym lekcje będą się odbywać. Po to, by być pewnym, że spędzany tam czas jest dla malucha przyjemnym doświadczeniem.
Trwają zapisy do IV edycji projektu „Akademia Edukacji Menedżerskiej - kafeteria edukacyjna dla licealistów”, w ramach którego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski mogą bezpłatnie uczyć się ekonomii i zarządzania w środowisku internetowym. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego.
Nadszedł wrzesień, uczniowie wrócili do szkolnych ław. Na nowo będą musieli zmierzyć się z obowiązkami ucznia. Co zrobić, by nauka była efektywna, a dzieci chętnie pogłębiały swoją wiedzę? Sposobem na to może być cyfryzacja szkoły. Młode pokolenie ceni sobie najnowsze cuda techniki, niemalże nie rozstają się ze swoimi smartfonami, a sporą część wolnego czasu spędzają przed komputerem.
W dzisiejszych czasach dobra znajomość języków obcych stała się już podstawą. W związku z tym wielu rodziców pragnie, by ich dzieci rozpoczęły edukację językową już we wczesnym dzieciństwie. Jaki wiek będzie najbardziej odpowiedni do nauki i ile czasu powinny trwać zajęcia, by przyniosły zadowalające efekty? Na te i inne wątpliwości odpowiada ekspert z firmy Helen Doron Early English – Katarzyna Nowogórska.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności