Znajdź nas na

Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu prowadzi nabór do projektu "R.O.W.E.R. – Razem O Wspólnym Ekonomicznym Rozwoju - Akademia Każdego Wieku".

Gadżety elektroniczne to jeden z najpopularniejszych pomysłów na gwiazdkowy prezent. Zanim jednak podłożymy dziecku pod choinkę urządzenie z dostępem do Internetu, takie jak smartfon, tablet czy komputer, warto zastanowić się nad tym, jakie zagrożenia mogą czyhać na nie w sieci. Producent programów antywirusowych Doctor Web przestrzega, jak uchronić młodych użytkowników przed niebezpieczeństwami związanymi z dostępem do nowych technologii i udziela praktycznych wskazówek dla rodziców.

Święty Mikołaj przybywając w tym roku do Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, przyniósł wspaniałą wiadomość dla wszystkich dzieci - można już zapisywać się na warsztaty naukowe oraz na zajęcia w ramach AGH JUNIOR.

Portal e-doradztwa zawodowego KluczDoKariery.pl w dniach od 1 listopad 2013 r. do 30 kwietnia 2014 r. organizuje II ogólnopolską edycję kampanii „Świadomie Wybieram Przyszłość” skierowaną do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Jej celem jest pokazanie młodzieży, iż posiadają pewne typy osobowości zawodowej i mogą sami kształtować własną ścieżkę kariery zgodną z ich osobistymi preferencjami i predyspozycjami zawodowymi.

„Choć mniej trudzą się i mniej brudzą, ale strasznie nudzą się w deszcz” – starą prawdę, wyśpiewaną niegdyś przez Kabaret Starszych Panów, zna niemal każdy rodzic. Gdy pogoda za oknem nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, warto zorganizować pociechom inspirującą zabawę w domu. O propozycjach zajęć opowiada Agnieszka Godlewska-Wawrzyniak z Helen Doron English.

„5 sposobów na okiełznanie matematyki” to nowy konkurs matematyczny, do którego zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Został przygotowany z okazji jubileuszowego 5. Festiwalu Kół Naukowych w Politechnice Łódzkiej.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz ich opiekunów do udziału w Akademii Młodych Talentów.

Co roku w pierwszych miesiącach roku szkolnego rodzi się dyskusja na temat zajęć dodatkowych dla najmłodszych. Często pojawia się w niej zagadnienie nauki języków obcych. Rodzice zastanawiają się, kiedy najlepiej ją rozpocząć. Sprawdzamy, co w tej kwestii mają do powiedzenia naukowcy.

Trwają zapisy na Olimpiadę Wiedzy o Bezpieczeństwie – Bezpieczne i Przyjazne Pomorze "Razem Dbajmy o Nasze Miasto".

Rozpoczęła się rekrutacja, która wyłoni uczniów klas III gimnazjum oraz I szkół ponadgimnazjalnych, objętych innowacyjnym programem CEMS Chance V. Jest to 4-dniowy cykl warsztatów i szkoleń organizowanych przez grupę studentów z CEMS Clubu Warszawa, działającego przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie edukacyjnym po nazwą „I Ty możesz zostać maklerem. Szkolna gra giełdowa”. Głównym celem projektu jest zwiększenie i utrwalenie wśród licealistów wiedzy na temat przedsiębiorczości, a także edukacja w zakresie działania rynku kapitałowego oraz giełdy.

Trwa czwarta edycja konkursu „Śniadaniowa Klasa” skierowanego do dzieci z klas I - III szkoły podstawowej. Do 17 listopada można przesyłać prace plastyczne, zdjęcia, prezentacje multimedialne. Konkurs jest jednym z elementów ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa” promującego zasady zdrowego odżywiania.

Trwa rekrutacja do V edycji projektu "Akademia Edukacji Menedżerskiej – kafeteria edukacyjna dla licealistów", realizowanego przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczęła zajęcia w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Można się jeszcze zapisywać - pozostały ostatnie wolne miejsca!

Podczas uroczystej Gali Nauczyciel Roku 2013 na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono najbardziej innowacyjnych nauczycieli i szkołę w Polsce. Zgłoszone przez zwycięzców projekty czeka teraz globalny etap konkursu Microsoft dla Innowacyjnych Nauczycieli i Szkół, organizowanego rokrocznie we współpracy z Głosem Nauczycielskim.

Kiedy nasze dziecko skarży się na problemy z matematyką, podejmujemy różne kroki, aby mu pomóc. Zrzucamy winę na niekompetentnego nauczyciela, sami próbujemy tłumaczyć zadania, zapisujemy je na korepetycje. Jednak aby nasze działania odniosły skutek, należy zacząć od obiektywnej oceny możliwości dziecka i obszarów jego rozwoju.

Ruszyły zapisy do 9. edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, w której do wygrania są indeksy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Od początku roku szkolnego trwa zamieszanie wokół nadprogramowych zajęć w przedszkolach, kiedy to rodzice usłyszeli, że ze względu na nowe przepisy, z placówek znikną dodatkowe zajęcia: angielski, rytmika, karate i inne. Zmiana wywołała falę protestów. Rodzice piszą petycje i poszukują metod obejścia prawa. Czy słusznie? Czy zajęcia dodatkowe w przedszkolach są w ogóle potrzebne?

Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej ogłosiło zwycięzców konkursu Placówka Oświatowa Roku 2013 oraz Firma Szkoleniowa Roku 2013.

W sobotę, 5 października odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2013/2014 Uniwersytetu Śląskiego Dzieci.