Znajdź nas na
Ruszyła XIII edycja konkursu programistycznego Diversity skierowanego do uczniów szkół średnich. Zadaniem uczniów jest zaprogramowanie robotów do walki sumo.
Wasze dziecko ma trudności z czytaniem, rozumieniem sensu przeczytanego tekstu i zapamiętywaniem informacji? Robi błędy ortograficzne, a jego pismo jest trudne do odczytania? Nauczenie się tabliczki mnożenia sprawia mu ogromny problem? Warto skonsultować się ze specjalistą, który określi czy tego typu symptomy świadczą o dysleksji i w razie potrzeby podejmie odpowiednie działania.
Hossa, bessa, akcje i obligacje to terminy, które nie są już obce kilkunastu uczniom z krakowskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy biorą udział w projekcie edukacyjnym pod nazwą „I Ty możesz zostać maklerem. Szkolna gra giełdowa”. Dzięki projektowi realizowanemu przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie poszerzają oni wiedzę z zakresu przedsiębiorczości oraz poznają tajniki inwestowania i zasad działania rynku kapitałowego.
Szwajcarzy wysyłają 2/3 uczniów do szkół zawodowych i mają przy tym niecałe 4 proc. bezrobocia. Szwajcarskie firmy finansują ok. 66 proc. wydatków na badania nie mając przy tym zachęt podatkowych.
2351 drużyn, 805 szkół, niemal 10 000 uczestników, w tym ponad 2 000 nauczycieli – tak imponujący zasięg miała ubiegłoroczna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup. Organizatorzy konkursu – Grupa Netia, Grupa Allegro oraz CISCO – chcą wspierać młodych utalentowanych informatyków i promować kierunki techniczne na wyższych uczelniach w Polsce.
Nowoczesne Szkoły Dla Dorosłych Futura zapraszają. Trwa rekrutacja do szkół policealnych, studium zawodowego, LO i gimnazjum. Skorzystaj z promocji - CZESNE wynosi 0 zł, otrzymasz również darmowe MATERIAŁY ON-LINE z każdych zajęć! Nauka za darmo w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Olsztynie i Płocku.
Do udziału w konkursie recytatorskim pt. „Teraz Tuwim” organizowanym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów toruńskich uczelni przez Instytut Literatury Polskiej UMK oraz Towarzystwo Naukowe w Toruniu można zgłaszać się do 28 lutego.
Liceum Akademickie UMK po raz kolejny zostało uznane za najlepsze liceum w Polsce. „Perspektywy” opublikowały doroczny Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych.
10 stycznia w 26 ośrodkach naukowych w kraju odbędzie się trzecia ogólnopolska Noc Biologów, na której miłośnicy biologii dowiedzą się m.in. ile trwa odruch, jak zrobić gumowe jajko oraz jak ptaki znajdują drogę podczas wędrówek dziennych i nocnych.
Zapraszamy na zimową rekrutację do Żaka! Nie prześpij szansy na zwiększenie swoich kwalifikacji!
Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu prowadzi nabór do projektu "R.O.W.E.R. – Razem O Wspólnym Ekonomicznym Rozwoju - Akademia Każdego Wieku".
Gadżety elektroniczne to jeden z najpopularniejszych pomysłów na gwiazdkowy prezent. Zanim jednak podłożymy dziecku pod choinkę urządzenie z dostępem do Internetu, takie jak smartfon, tablet czy komputer, warto zastanowić się nad tym, jakie zagrożenia mogą czyhać na nie w sieci. Producent programów antywirusowych Doctor Web przestrzega, jak uchronić młodych użytkowników przed niebezpieczeństwami związanymi z dostępem do nowych technologii i udziela praktycznych wskazówek dla rodziców.
Święty Mikołaj przybywając w tym roku do Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, przyniósł wspaniałą wiadomość dla wszystkich dzieci - można już zapisywać się na warsztaty naukowe oraz na zajęcia w ramach AGH JUNIOR.
Portal e-doradztwa zawodowego KluczDoKariery.pl w dniach od 1 listopad 2013 r. do 30 kwietnia 2014 r. organizuje II ogólnopolską edycję kampanii „Świadomie Wybieram Przyszłość” skierowaną do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Jej celem jest pokazanie młodzieży, iż posiadają pewne typy osobowości zawodowej i mogą sami kształtować własną ścieżkę kariery zgodną z ich osobistymi preferencjami i predyspozycjami zawodowymi.
„Choć mniej trudzą się i mniej brudzą, ale strasznie nudzą się w deszcz” – starą prawdę, wyśpiewaną niegdyś przez Kabaret Starszych Panów, zna niemal każdy rodzic. Gdy pogoda za oknem nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, warto zorganizować pociechom inspirującą zabawę w domu. O propozycjach zajęć opowiada Agnieszka Godlewska-Wawrzyniak z Helen Doron English.
„5 sposobów na okiełznanie matematyki” to nowy konkurs matematyczny, do którego zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Został przygotowany z okazji jubileuszowego 5. Festiwalu Kół Naukowych w Politechnice Łódzkiej.
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz ich opiekunów do udziału w Akademii Młodych Talentów.
Co roku w pierwszych miesiącach roku szkolnego rodzi się dyskusja na temat zajęć dodatkowych dla najmłodszych. Często pojawia się w niej zagadnienie nauki języków obcych. Rodzice zastanawiają się, kiedy najlepiej ją rozpocząć. Sprawdzamy, co w tej kwestii mają do powiedzenia naukowcy.
Trwają zapisy na Olimpiadę Wiedzy o Bezpieczeństwie – Bezpieczne i Przyjazne Pomorze "Razem Dbajmy o Nasze Miasto".
Rozpoczęła się rekrutacja, która wyłoni uczniów klas III gimnazjum oraz I szkół ponadgimnazjalnych, objętych innowacyjnym programem CEMS Chance V. Jest to 4-dniowy cykl warsztatów i szkoleń organizowanych przez grupę studentów z CEMS Clubu Warszawa, działającego przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.