Znajdź nas na

5 listopada to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie bohaterów z lat dziecięcych, gdyż właśnie tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Historie dla najmłodszych to jednak nie tylko forma rozrywki, ale często również nauka. Także języków obcych.
Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza młodzież gimnazjalną do udziału w kolejnej edycji konkursu poetyckiego „Miłość niejedno ma imię”. Autor do konkursu może złożyć trzy utwory poetyckie. Prace należy składać do dnia 12 lutego 2015 roku na adres organizatora. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Biesiady Słowa, która odbędzie się w dniu 12 marca 2015 roku w Zielonogórskim Ośrodku Kultury.

Zapraszamy do udziału w Wielkim Turnieju Ekonomicznym, w którym uczestnicy nie tylko sprawdzają teorie ekonomii w praktyce, lecz także walczą o atrakcyjne nagrody finansowe. Organizator, Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, przewidział trzy bloki tematyczne, w których uczestnicy: 1. Zapoznają się z materiałami, 2. Wypełniają test wiedzy, 3. Biorą udział w eksperymencie ekonomicznym wykorzystującym w praktyce zdobytą wiedzę.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 3 listopada, poniedziałki, 17-18.30, Sztukarnia, ul. Lewicka 10, Warszawa

Politechnika Łódzka z okazji 70-lecia powstania uczelni organizuje konkurs logicznego myślenia – dla sprawdzenia szarych komórek nie tylko przed maturą! Do wygrania są TABLETY (dla uczniów) i rzutniki multimedialne (dla szkół). I etap to test 70 pytań – należy odpowiedzieć na 70% testu, II etap to 7 zadań na czas!

Dzięki drobnym kwotom, które wpłacili ludzie z całej Polski, dwóch ambitnych gimnazjalistów wysłało balon wyposażony w zestaw kamer w przestrzeń kosmiczną. Efektem ciężkiej pracy chłopców będzie pierwsza w historii sesja naszej planety w 3D.

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w XVII Turnieju Jednego Wiersza. Uczestnicy turnieju (uczniowie szkół podstawowych) przesyłają jeden wiersz o dowolnej tematyce na adres Zielonogórskiego Ośrodka Kultury do dnia 22 stycznia 2015.

Czy w gimnazjum można zaplanować swoją przyszłą karierę zawodową? Czego się uczyć w liceum, by osiągnąć sukces? Jakie wybrać studia, by nie mieć problemów ze znalezieniem pracy? Co to znaczy być przedsiębiorczym i kreatywnym?

Znajomość mechanizmów rynkowych, giełdowych i finansowych to coraz bardziej pożądana wiedza, również wśród młodych osób, które poważnie myślą o swojej przyszłości i karierze zawodowej. Wiedzą o tym także gimnazjaliści, którzy już po raz trzeci będą mogli uczestniczyć w programie „Na Własne Konto”. Edukację ekonomiczną młodzieży z terenów wiejskich wspiera Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Ugryźć Tu-wima to nowy projekt Teatru Powszechnego w Łodzi skierowany do gimnazjalistów i licealistów. Uczniów i nauczycieli organizatorzy zapraszają na zrealizowane z okazji Roku Juliana Tuwima przedstawienie „Tu-wim” oparte na tekstach tego wybitnego poety.

zDolny Ślązak Gimnazjalista to popularny w regionie konkurs z wieloletnią tradycją, skierowany do wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa dolnośląskiego. Konkurs obejmuje część humanistyczną, matematyczno-fizyczną i przyrodniczą. W tym roku, po raz kolejny Wyższa Szkoła Filologiczna podjęła się organizacji Konkursów Języków Obcych.

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza zespoły ze szkół podstawowych i gimnazjów do wzięcia udziału w eliminacjach miejskich XXV Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych, które odbędą się 15 grudnia 2014 w sali Hydro(za)gadka w Zielonogórskim Ośrodku Kultury.

Małgorzata Grymuza, prowadząca zajęcia MathRiders oraz Dyrektor Regionalny programu w Polsce, wymienia zabawy i ćwiczenia, które pomogą zainteresować i oswoić malucha z matematyką.

W szkołach nie będzie można sprzedawać, ani podawać do jedzenia "śmieciowego jedzenia" zdecydował w czwartek Sejm, uchwalając nowelizację ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Przepisy te będą obowiązywać także w przedszkolach.

CZARODZIEJSKI FLET to spektakl dla dzieci stworzony na podstawie jednej z najsłynniejszych oper Mozarta i opowiadający o magicznej sile muzyki. PREMIERA 15/11/2014

Organizatorzy zapraszają na warsztaty oraz bal przebierańców! Prowadzenie Kamil Niedziałek oraz DJ YOGI BABU ! 25.10.2014, godz. 15.00, Wstęp Wolny

20 listopada Akademia Morska w Gdyni przeprowadzi spotkanie z uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Celem tego spotkania będzie promocja kierunków matematycznych, przyrodniczych oraz technicznych.

Inauguracja odbędzie się 25 października o godzinie 10:00 w Auli Zielonej Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieyszotra przy ul. Daszyńskiego 17 w Pułtusku.
26 października 2014, niedziela, 11.00, bilety: 15 PLN, Scena na Smolnej 9, PORANEK FAMILIJNY Teatr Conieco „Konik Garbusek”, spektakl dla dzieci od 3 lat, scen. i reż.: Marian Ołdziejewski, muz.: Ernest Sienkiewicz, wyst.: Marian Ołdziejewski i Paweł Ołdziejewski

O przydatności matematyki najlepiej można się przekonać, analizując nasze życie codzienne. Podliczanie domowego budżetu, porównywanie ofert kredytowych, szacowanie ile puszek farby potrzeba do pomalowania ścian. Wykonywania tych działań uczymy się już w szkole podstawowej. Jednak to nie wszystkie przydatne kompetencje, które rozwija w nas nauka matematyki.