Znajdź nas na

W roku szkolnym 2015/2016 stu uczniów rozpocznie naukę w nowo otwartym liceum ogólnokształcącym w Warszawie. The Swan School to prywatna szkoła z oddziałem dwujęzycznym, będąca równocześnie kandydatem do programu International Baccalaureate czyli matury międzynarodowej. Obok praktycznych metod nauczania, równie istotny będzie system wartości kształtowany wśród uczniów liceum. Absolwenci szkoły będą przygotowani do podjęcia nauki na najlepszych uczelniach na świecie, na faktycznie interesujących ich kierunkach.

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z okazji Dnia Dentysty (5.03.2014r.) przygotowało specjalną ofertę zajęć edukacyjnych „Z WIZYTĄ U STOMATOLOGA”. Na zajęcia organizatorzy zapraszają od 3 do 8 marca 2015 roku

Studenckie Koło Naukowe Etnologów Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza uczniów pomorskich i warmińsko-mazurskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w II Konkursie Antropologicznym. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 marca 2015 roku.

Rozpoczyna się ogólnopolski konkurs debat dla młodzieży licealnej i studentów - "Drony na horyzoncie - nowe technologie w polskiej armii". Pierwsze eliminacje, połączone z bezpłatnymi warsztatami ze sztuki debatowania odbędą się w Krakowie, 15 marca! Konkurs organizowany jest w ramach kampanii "5 ton nad ziemią" przez Fundację Polska Debatuje we współpracy z Fundacją Inicjatywa na rzecz Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie Środkowej i Wschodniej.

Dom Kultury Zacisze po raz pierwszy zaprasza na Turniej Tańca Breakdance o Puchar Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. O godz. 12 sala teatralna DK Zacisze zamieni się w swoiste pole walki najlepszych B-Boys i B-Girls, którzy zmierzą się w pojedynkach 2vs2, 1vs1. Staną naprzeciw siebie i zrobią wszystko, aby nawzajem „pokonać się” w wykonywanych ruchach.Na oczach widzów stoczy się także bitwa wśród najmłodszych Kids Battle.

Dla miłośników nauki, pasjonatów podróży i aromatycznych kultur, obserwatorów gwiazd i poszukujących życia w kosmosie, zakorzenionych w tradycji i historii, literatów amatorów i dla wszystkich tych, dla których nauka jest czymś więcej niż tylko książkową wiedzą, organizowany jest już po raz 11 Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej, której głównym organizatorem jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Zastanawiasz się nad wyborem zawodu, szkoły wyższej, a może studium? Najciekawsze ośrodki edukacyjne zaprezentują się już w najbliższy piątek (27 lutego) podczas Targów Edukacyjnych w Galerii Jurajskiej. Wśród nich m.in. Politechnika Łódzka, Krakowskie Szkoły Artystyczne, Akademia Polonijna i ochotnicze hufce pracy. W sumie 15 placówek m.in. z Częstochowy, Opola, Krakowa i Katowic.

Konkurs Naukowy E(x)plory w Polsce, Sentinus Young Innovators w Irlandii, Student´s Professional Activities w Czechach, National Scientific and Innovation Contest for Youth na Węgrzech... Każdego roku w całej Europie w konkursach naukowych swoje projekty prezentuje coraz więcej nastolatków. Tylko w trzech dotychczasowych edycjach polskiego konkursu E(x)plory udział wzięło ponad 500 młodych naukowców! To dla nich nie tylko jedna ze ścieżek prowadzących do rozwoju własnej kariery edukacyjnej, a z czasem i zawodowej, ale również – o ile dobrze to wykorzystają – szansa na świadomy rozwój samych siebie.

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych na specjalne warsztaty na temat „Praw ofiar przestępstw”. Seminarium odbędzie się w najbliższy czwartek 26 lutego 2015 r. w rzeszowskim kampusie WSPiA. Początek o godzinie 10:00. Warsztaty dla uczniów są częścią trwającego w WSPiA Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

21 marca 2015, godz. 10:00 – 21:00, Pałac Młodzieży w Łodzi, al. Wyszyńskiego 86

Konkurs organizowany przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach trwa do 31 marca 2015 roku. Jeśli jesteś zainteresowany, zaprojektuj maskotkę zawodowych sztuk walk Only 1. Do zdobycia atrakcyjne nagrody.

Wydział Architektury Politechniki Śląskiej oraz Katedra Sztuk Pięknych i Użytkowych zapraszają do otwartego studium rysunku i malarstwa. Warsztaty odbywać się będą od marca do maja w dwóch grupach wiekowych – od 9 do 13 lat oraz od 14 do 18 lat.

Nie ma chyba takiego kibica piłki nożnej, który oglądając przed telewizorem mecz np. Ligi Mistrzów, nie krytykował decyzji sędziowskich. Dlatego dzięki inicjatywie Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania w Sporcie działającego przy Szkole Głównej Handlowej każdy fan futbolu, który ukończył 16 lat, będzie miał okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat przepisów piłki nożnej oraz wcielić się w rolę sędziego piłkarskiego.

Już po raz dziewiąty WIM PW zaprasza uczniów szkół średnich do uczestnictwa w Konkursie Wiedzy o Materiałach. Udział w nim otwiera drogę do zdobycia indeksu Wydziału Inżynierii Materiałowej przed egzaminem maturalnym i umożliwia uczestnictwo we wspaniałej przygodzie naukowej.

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych na bezpłatną wizytę w planetarium.

Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora zaprasza dzieci na zajęcia organizowane przez Humanistyczny Uniwersytet Dziecięcy. Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 lutego w Centrum Akademickim uczelni przy ul. Mickiewicza 36B, w sali 12.

4 marca 2015 r. odbędzie się kolejna już edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej, organizowanego corocznie przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej przy współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Czeladzi oraz Zespołem Szkół nr 3 im. M. Reja w Kędzierzynie - Koźlu. Naszymi partnerami przy inicjatywie zgodziły się zostać renomowane polskie firmy specjalizujące się w dziedzinie logistyki: Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. w Katowicach, Grupa Raben Polska oraz FM Logistic Polska.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II organizuje po raz drugi interdyscyplinarne warsztaty dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca. Warsztatom towarzyszy konkurs, w którym można wygrać indeks na studia licencjackie na kierunku Filozofia w UPJPII.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna zaprasza dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, metodyków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studentów, a także tych wszystkich, którzy odpowiadają za innowacyjne procesy pojawiające się w otoczeniu współczesnej szkoły do wzięcia udziału w: OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE II Przeglądu Innowacji i Twórczości w Edukacji. Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmowane są do 23 marca 2015.

Do 27 lutego 2015 r. szkoły ponadgimnazjalne mogą zgłaszać się na spotkanie akademickie, którego celem jest promocja kierunków matematycznych, przyrodniczych i technicznych w ramach Dnia Otwartego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Spotkanie odbędzie się 12 marca, początek o godz. 10:00.