aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja - artykuły

Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
Znajdź nas na    
Dlaczego tak często odkładamy realizację ważnych zadań i porzucamy postanowienia? Czym są zasada dwóch minut i zasada 20/80 oraz jakie błędy w komunikacji popełniamy najczęściej? A w końcu – jak taką wiedzę stosować w praktyce i przekuć na sukces? Tego nauczą uczniów szkół ponadgimnazjalnych eksperci Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Ruszyły zapisy na bezpłatne szkolenia „Autoprezentacja bez tajemnic” i „Zarządzaj swoim czasem”, które pozwolą przygotować się do egzaminu maturalnego.

Jesteś uczniem gimnazjum, liceum lub technikum? Pasjonujesz się przedmiotami ścisłymi? Chcesz się podzielić swoimi projektami? Właśnie z myślą o Tobie na Politechnice Wrocławskiej ruszyła czwarta edycja konkursu „Mam talent do nauki”. Termin zgłoszeń mija 31 maja o północy.
Rusza konkurs w ramach głośnej kampanii społecznej „WYLOGUJ SIĘ DO ŻYCIA… a robi się to TAK!”. Uczniowie gimnazjów i szkół średnich przedstawią swoje pomysły na ciekawe aktywności poza siecią lub z jej umiarkowanym wykorzystaniem. Autorzy dwóch najlepszych projektów otrzymają środki na ich realizację oraz profesjonalny spot promocyjny.
Rozpoczyna się kolejna edycja Konkursu o Indeks, organizowanego przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Do wygrania, jak co roku, są stypendia na studia licencjackie. Termin składania prac mija 15 kwietnia 2015 roku.
Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, organizuje w roku 2015 dziewiątą edycję „Konkursu o Indeks Wydziału Prawa i Administracji UG”. Konkurs jest trzyetapowy. Jako główne nagrody przewidziane są dwa indeksy – jeden na studia stacjonarne na kierunku „prawo”, drugi na studia stacjonarne I stopnia na kierunku „administracja”, uprawniające do rozpoczęcia studiów na Wydziale Prawa i Administracji UG bez rekrutacji. Temat Konkursu w 2015 r.: Prawo wobec rozwoju biologii i medycyny. Termin wykonania prac to 27 lutego 2015 roku.
Prawie 40 szkół z 5 miast przystąpiło już do Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa uruchamianej przy WSPiA. Akademia ma na celu edukacja, podnoszenie świadomości prawnej oraz w zakresie bezpieczeństwa i rozwijanie zainteresowań tą tematyką. Akademia utworzona została we współpracy z Podkarpackim Kuratorem Oświaty pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
2 lutego br. rozpoczęła się rekrutacja na zajęcia letniej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu i Szczecinie. W minionej edycji wzięło udział prawie 800 uczennic i uczniów klas piątych i szóstych z całej Polski. Partnerem Strategicznym projektu jest Narodowy Bank Polski. Patronat honorowy nad programem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
„Droga ku wolności” to nowy projekt edukacji historycznej, skierowany do polskich i węgierskich licealistów. Uczniowie dowiedzą się o najważniejszych wydarzeniach II połowy XX wieku. Węgrzy poznają historię Polski, a Polacy – historię Węgier. Projekt realizuje Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Węgierskim Instytutem Kultury w Warszawie przy wsparciu Ambasady Węgier w Polsce.
W piątek, 6 lutego o godzinie 18.00 w kultowej księgarni Matras przy Nowym Świecie 41 w Warszawie nietuzinkowe spotkanie z Małą Reporterką Nelą i jej fascynującymi przygodami, opisanymi w Nela na 3 kontynentach. Podczas spotkania konkursy dla najmłodszych.
Każdy rodzic chce, aby jego dziecko świetnie radziło sobie w życiu, ale częstym problemem wychowawczym, który to uniemożliwia, jest nadopiekuńczość. Najlepszym sposobem aby nie wpaść w tę pułapkę, jest pamiętanie o swoich potrzebach i dbanie o relację z partnerem.
Magnolia Park, plac Niebiański 4-8 lutego, codziennie w godz. 12:00-20:00.
Kolejny rok z rzędu konferencji SMARTPM - organizowanej przez Wyższą Szkołę Europejską im. Ks. J. Tischnera w Krakowie - towarzyszy konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nagród m. in. bilety WSE umożliwiające roczne studiowanie bez opłat.

Wprowadzenie nowych technologii do systemu oceniania w szkołach może przyczynić się do obiektywizacji ocen, poprawy wyników uczniów oraz wzrostu efektywności pracy nauczycieli – wynika z najnowszego raportu firmy Pearson, światowego lidera w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań edukacyjnych.

THINeKo to konkurs fotograficzny skierowany do uczniów lubelskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Projekt ma na celu zwiększenie zainteresowania społeczeństwa tematyką ekologii i recyklingu.
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do bezpłatnego korzystania z platformy edukacyjnej MegaMatma.pl.
Rusza kolejna edycja zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i Akademii Młodego Ekonomisty. Zapisy od 2 lutego 2015 r.

Uniwersytet Łódzki organizuje podczas ferii zimowych warsztaty RoboCamp. Zajęcia odbędą się na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej, przy ul. Pomorskiej 149/153 w Łodzi.
Wyższa Szkoła Administracji Publicznej zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w projekcie pn. „Dzień Aktywności Społecznej”. Projekt będzie realizowany w terminie luty – czerwiec 2015 roku.
Uniwersytet Wrocławski zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na kolejny wykład z cyklu "Biochemiczne podstawy zdrowia", który odbędzie się 14 lutego 2015 roku w Auli Kompleksu Edukacyjno-Badawczego Biotechnologii przy ul. Joliot-Curie 14A.
Uniwersytet Wrocławski zaprasza na wykłady otwarte z cyklu "Tajemnice Ziemi i Wszechświata". Najbliższe spotkanie odbędzie się 7 lutego w Instytucie Nauk Geologicznych, pl. Maxa Borna 9.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności