Znajdź nas na

Wydawnictwa książkowe, pisarze, ilustratorzy, dziennikarze i animatorzy kultury. Spotkania autorskie, warsztaty i beztroskie zabawy. Wszystko to z myślą o dzieciach. Trzecia edycja Festiwalu Książki Dziecięcej Tere-Fere startuje już 1 sierpnia.

Święto Pszczół odbędzie się 2 sierpnia 2015 roku w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Jak działa Internet? Dlaczego poruszają się kontynenty? Po co nam wojsko i czy dziewczyny mogą być żołnierzami? Czy japońska kaligrafia jest trudna? Skąd się bierze tęcza? Na takie pytanie poznają odpowiedź najmłodsi studenci Wyższej Szkoły Biznesu. Oprócz cyklicznych wykładów wezmą udział w warsztatach z budowy instrumentów, szyfrowania czy archeologii. Uniwersytet Dziecięcy to również liczne zawody sportowe, bale, spotkania z przyjaciółmi oraz rozgrywki uniwersyteckie.

Uniwersytet Łódzki organizuje w okresie wakacyjnym warsztaty RoboCAMP. Są to pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy robotów dla dzieci w wieku 6-8 lat oraz 9-14 lat.

Akademia Multi Art - AMA FILM SCHOOL organizuje w środę 15 lipca dzień bez wpisowego.

Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE jest największym tego typu w Polsce wydarzeniem kulturalno-edukacyjnym o charakterze interdyscyplinarnym i wielokulturowym. Odbędzie się w dniach 21 – 26 lipca 2015 w Łodzi.

Gra miejska oparta na prawdziwych historiach, 18 lipca, Plac Kaszubski w Gdyni godz. 11.00

Uniwersytet Dziecięcy UMCS oraz Biuro Turystyczne „Stanpol” z Łęcznej organizują półkolonie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia będą się odbywały w godz. 7.00-16.00 w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej „Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16, Lublin).

Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej? Masz ciekawy pomysł na prezentację dowolnego zjawiska fizycznego, chemicznego lub biologicznego? Weź udział w konkursie organizowanym przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Termin zgłoszeń mija 20 sierpnia 2015 roku.

Uczniowie z Krynek, Michałowa i Dołhobyczowa pod okiem specjalistów ze Stowarzyszenia Praktyków Kultury przygotują tego lata multimedialną wystawę o historii ich lokalnej społeczności. Wstępem do niej będą warsztaty z historii mówionej, robienia wywiadów i rejestracji video. Pozyskane materiały w formie mobilnej ekspozycji odwiedzą osiem przygranicznych miejscowości. Rekrutacja na warsztaty jest otwarta i są one darmowe.

Wodzisławskie Centrum Kultury wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową Marcel zapraszają na kolejne odsłony imprez plenerowych dla dzieci pn. "Artystyczne podwórko". Pierwsza z dwóch zaplanowanych odsłon odbędzie się już 14 lipca od godziny 10.00 na boisku osiedlowym dzielnicy Wilchwy.

Organizatorzy zapraszają na warsztaty inspirowane serią książek dla dzieci pt.: „Ulysses Moore” Pierdomenico Baccalario. Tematem przewodnim jest podróżowanie, wyprawy nie tylko w przestrzeni, ale też w czasie np. do starożytnego Egiptu i mitycznej Krainy Puntu. Każdemu podróżnikowi przyda się odpowiednie nakrycie głowy, torba podróżna czy ramka na zdjęcie z wyprawy. Uczestnicy przygotują je w trakcie warsztatów.

Kino zaprasza wszystkie dzieci i młodzież na specjalne seanse filmowe, które będą miały miejsce w każdy wtorek w lipcu i sierpniu o godzinie 12:00. Przed każdym seansem odbywać się będą gry i zabawy oraz losowania nagród. Co tydzień będą to inne atrakcje, specjalnie przygotowane dla małych klientów. Cena za bilet: 10 zł, cena za zestaw: bilet do kina (9zł) + mały popcorn + cola w puszce (6zł) = 15 zł.

Aktywne kolonie to idealny pomysł na wakacje - takie wyjazdy zyskują na popularności. Dla dzieci najbardziej liczy się dobra zabawa. Dla rodziców – bezpieczeństwo. Jak zadbać o nie na odległość?

Chcecie zobaczyć jak rośnie Inwestycja? Albo poszukać ukrytych Zaskórniaków? Macie odwagę stanąć oko w oko z Debetem? Nie wiecie o co chodzi? Bez obaw – wstąpcie do Ekonomicznego Zoo, a wtedy wszystko stanie się dla Was jasne. Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do Filii nr 37 (ul. Bazylianówka 85) do oglądania wystawy „Ekonomiczne Zoo” powstałej w oparciu o książkę „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. Liczby kultury” Grzegorza Kasdepke oraz ilustracje Daniela de Latour. Ekspozycję będzie można oglądać od 2 do 16 lipca 2015 r.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak obraz, który masz w głowie przenieść do rzeczywistości. Jak wyrazić myśl, która nie daje Ci spokoju? Jeśli chcesz poznać nowoczesne technologie graficzne wykorzystywane w tworzeniu animacji i gier. Jeśli rozważasz studiowanie grafiki komputerowej. Jeśli uważasz, że masz pomysł na miarę „Wiedźmina” – te warsztaty są właśnie dla Ciebie.

Możesz nie przyjść. Tylko nie mów, że nie masz czasu (są wakacje) lub pieniędzy (bilety kosztują tylko złotówkę). Przyjdź do Teatru Powszechnego w Łodzi i zobacz, jak jedna Twoja decyzja może zmienić całe życie i Twoją przyszłość. Spektakl "Stopklatka" z brawurowa rolą Jakuba Firewicza mówi o każdym z nas – naszej bezmyślności i jej skutkach.

Już blisko 1000 szkół i przedszkoli z całej Polski przystąpiło do programu Chronimy Dzieci, by lepiej chronić dzieci przed przemocą oraz uzyskać certyfikat potwierdzający podejmowanie działań na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych.

Prawie 700. słuchaczy z 50. szkół ponadgimnazjalnych w 6. miastach Podkarpacia oraz blisko 20 wykładów i spotkań z uczniami – tak najkrócej można podsumować pierwszy semestr działalności Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Akademia to projekt WSPiA mający na celu edukację i profilaktykę w zakresie prawa i bezpieczeństwa. Powstała we współpracy z Podkarpackim Kuratorem Oświaty pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na "LATO W BIBLIOTECE"