Znajdź nas na

Motomikołajom nie straszny śnieg i ujemne temperatury! Kolejny raz wyciągną swoje motocykle z garażów, założą czerwone czapki i ruszą na ulice Warszawy zarażać świąteczną atmosferą i dobrym humorem. Dla wielu motocyklistów MotoMikołajki.pl to impreza zamykająca sezon. W sobotę, 5 grudnia spod Stadionu Narodowego na Plac Zamkowy wyruszy parada MotoMikołajów, gdzie czekać będzie moc atrakcji!

To właśnie Ty masz szansę przeżyć latem największą przygodę swojego życia! Tajemnice Zakazanego Miasta, potęga Wielkiego Muru, jedzenie pałeczkami i wyjątkowość chińskiej kultury będą spełnieniem Twoich marzeń! Nie zwlekaj – weź udział w V edycji konkursu „Chiny: od Konfucjusza do Jackie Chana”. Państwo Środka czeka na Ciebie!

Niektórzy badacze twierdzą, że preferencje do przedmiotów ścisłych, bądź humanistycznych wykształcają się już w łonie matki. Czy mamy zatem wpływ na to, jakim typem naukowca będzie nasze dziecko? Jak rozpoznać i pobudzać jego zdolności naukowe? Radzą eksperci z platformy edukacyjnej Squla.pl.

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli dowiedzieć się jak zostać milionerem, jak pisać bloga czy jaka jest siła mediów społecznościowych. Na bezpłatne warsztaty i prelekcje zaprasza Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu. Gośćmi specjalnymi są Jan Jakub Sysło i Piotr Zaniewicz.

11 listopada, środa, godz. 11.00, Dom kultury Zacisze, bilety: 10 zł/dziecko.

Kilkudziesięciu ekspertów z różnych dziedzin, 6 dni wypełnionych spotkaniami i warsztatami i 13 przeróżnych wydarzeń promujących przedsiębiorczość wśród dzieci, młodzieży i dorosłych: zarówno tych rozmyślających o rozpoczęciu własnej działalności, prowadzących biznes, jak i tworzących warunki do rozwijania przedsiębiorczości w szkołach – to program tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER rozpocznie się już w piątek, 13 listopada i potrwa do 21 listopada.

Młode pokolenie nieustannie pozostaje pod wpływem wielu bodźców, a ich świat składa się z tysiąca puzzli, w których układaniu są mistrzami. Potrafią wykonywać parę czynności na raz i bez problemu przechodzą ze świata offline do online. Z tego powodu zwykło się ich nazywać pokoleniem multitasking. Jednak czy te cechy powodują, że trudniej jest im przyswajać wiedzę? Czy współczesny rodzic ma mieć z tego względu powody do obaw?

26 listopada 2015r. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się kolejne wydarzenie popularnonaukowe, skierowane do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

Na Wydziale Ekonomicznym Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu, w poniedziałek, 19-go października, miała miejsce inauguracja projektu „Mój pierwszy biznes przed 20-tką”. Projekt, zaimplementowany z WSB we Wrocławiu, ma rozwijać przedsiębiorczość uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Opola.

Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencja Campus France organizują w dniach 3, 4, 5 i 6 listopada 2015 w ośmiu polskich miastach uniwersyteckich: Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Tarnowie, Gdańsku oraz Gliwicach « Dni Campus France w Polsce- Studia we Francji ».

Symulowana rozprawa sądowa przygotowana przez studentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz opis przebiegu postępowania sądowego to temat pierwszych po wakacjach zajęć w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa działającej przy WSPiA. Zajęcia odbędą się od 26 do 30 października 2015 r. w Dębicy, Rzeszowie, Krośnie oraz Przemyślu. Akademia to projekt WSPiA mający na celu edukację i profilaktykę w zakresie prawa i bezpieczeństwa.

W nowym roku akademickim Instytut Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego rozpoczyna XIV cykl otwartych wykładów popularnonaukowych „Tajemnice Ziemi i Wszechświata”. Multimedialne prezentacje przeznaczone są dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz osób zainteresowanych tematyką przyrodniczą, a szczególnie maturzystów. Wykład inauguracyjny, dotyczący najstarszych czworonogów, odbędzie się w sobotę 24.10.2015 r. o godz. 10.00.

Zaburzenia w obszarze komunikacji jak i języka są w ostatnich latach niezwykle często diagnozowane tak u dorosłych, jak i u dzieci. Jedni mówią o przesadzie, nadmiernym podciąganiu pod zaburzenia lenistwa, inni znów przyrost osób ze stwierdzonymi zaburzeniami tłumaczą faktem, iż dopiero obecnie wiedza w tym temacie pozwala rzetelnie zdiagnozować problem i stąd też osoby, które wcześniej borykały się z trudnościami mają szanse je nazwać. Wraz z możliwościami diagnostycznymi, zwłaszcza u dzieci i młodzieży funkcjonuje system terapii i wczesnej interwencji.

Czy można zobaczyć falę dźwiękową? Jak malować dźwiękiem? Po co nam dwoje uszu i co to jest kopuła szeptów? – to tylko kilka z pytań, na które znajdziemy odpowiedzi w formie widowiskowych eksperymentów, jakie będziemy mieli okazję oglądać na nowej interaktywnej wystawie poświęconej dźwiękowi i akustyce, przygotowanej w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego.

"Urodziny w Nigdylandii", taki tytuł będzie miało przedstawienie, które odbędzie się już w ostatnią niedziele miesiąca w ramach "Rodzinnych Spotkań z Teatrem". Mali aktorzy z Teatru Dziecięcego Miodzio działającego przy Raciborskim Centrum Kultury pokażą się wodzisławskiej publiczności z jak najlepszej strony. Żeby to zobaczyć warto zawitać do Wodzisławskiego Centrum Kultury już 25 października o godzinie 16.00. Bilet w cenie 15 zł.

Kim są osoby udzielające korepetycji? Kto najczęściej poszukuje korepetycji i jaki cel mu przyświeca? Na czym polegają różnice pomiędzy prowadzeniem zajęć z dziećmi, młodzieżą szkolną i z dorosłymi? Jakie wymagania każda z tych grup stawia przed korepetytorem? Na takie pytania odpowiadali uczestnicy badania przeprowadzonego przez redakcję serwisu e-korepetycje.net. Z udzielonych odpowiedzi wyłania się bardzo ciekawy obraz rynku korepetycji w Polsce.

Licealiści z Dolnego Śląska już po raz dziesiąty będą rywalizować ze sobą o tytuł Wrocławskiego Licealisty oraz nagrodę główną 5000 zł. Organizatorem konkursu jest wrocławska redakcja Gazety Wyborczej. Współorganizatorami i fundatorami nagród - Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu oraz Dolnośląska Szkoła Wyższa.

Ośrodek Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej(OKO, ul. Braci Wieniawskich 5)będzie gościł wspaniałych ilustratorów z Ukrainy, Romanę Romanyszyn i Andrija Łesiva, którzy zaprezentują swoją autorską książkę The War That Changed Rondo. 19 PAŹDZIERNIKA 2015(PONIEDZIAŁEK), godz. 12.00, artyści przeprowadzą warsztaty plastyczne z dziećmi (godz. 13.00) i młodzieżą (godz. 14.00).

Warszawska szkoła językowa Lexis wprowadziła naukę języków online. Nauka odbywa się w tzw. wirtualnej klasie, gdzie online uczy się języków. Jest to autorski pomysł szkoły, dzięki której można uczyć się języków bez wychodzenia z domu:) Trzeba mieć tylko połączenie z Internetem, głośniki, słuchawki oraz oczywiście mikrofon i kamerę. Ale z tym już nie ma problemu...

Firma Abplanalp we współpracy z agencją Think Kong przygotowała pierwszy w Polsce, interaktywny konkurs dla osób zainteresowanych tematami obróbki CNC. Konkurs ma formę zabawy opartej na sprawdzaniu wiedzy i potrwa do grudnia b.r.