aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Co warto wiedzieć o maturze z języka angielskiego?

Uczniowie często pytają o materiały przygotowawcze do matury podstawowej lub rozszerzonej z języka angielskiego? Chcesz wesprzeć ich w przygotowaniach i zapewnić im dostęp do rzetelnych informacji? Zaproś ekspertów British Council na lekcję do Twojej szkoły i zapewnij uczniom kompendium wiedzy o maturze z języka angielskiego!

W trakcie 40-minutowego spotkania uczniowie ze szkół ponadpodstawowych odkryją, co łączy maturę i egzaminy Cambridge English Qualifications. Dowiedzą się, jakie typy zadań są w poszczególnych częściach obu egzaminów, jak przygotować się do gramatyki, oraz poznają skuteczne techniki egzaminacyjne, aby z sukcesem przejść część Writing. Ponadto uczniowie zapoznają się z ogólnodostępną platformą Write&Improve i zobaczą jakie aplikacje do nauki angielskiego oferuje British Council.

Lekcja o maturze w Twojej szkole

  1. Lekcja o maturze przeznaczona jest dla szkół ponadpodstawowych.
  2. Uczniowie biorący udział w lekcji powinni posługiwać się językiem angielskim na poziomie średniozaawansowanym (B1 – B2).
  3. Zajęcia odbywają się na platformie Zoom.
  4. W trybie nauczania stacjonarnego, sala, w której odbywa się lekcja, musi być wyposażona w komputer z podłączonym ekranem oraz głośnikami. W przypadku nauczania w trybie zdalnym, każdy uczeń powinien dysponować odpowiednim urządzeniem, na którym będzie mógł dołączyć do lekcji.
  5. Szkoła umawia się na termin, pisząc na adres: advantage@britishcouncil.pl
  6. Lekcje odbywają się zawsze w środy w godz. 9:00-13:00 oraz w piątki, w godz. 8:00 – 13:00, po wcześniejszym umówieniu terminu.
  7. Lekcja trwa 40 minut, prowadzona jest w języku polskim.
  8. W zgłoszeniu e-mailowym nauczyciel powinien zaznaczyć, czy jego uczniowie przygotowują się do matury podstawowej czy rozszerzonej. 

Lekcje prowadzą Barbara Szybowska, Bartosz Brzoza i Piotr Pluskota.


ostatnia zmiana: 2023-11-21
Komentarze
Polityka Prywatności