aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2023, ferie 2024

Soczewki miesięczne czy jednodniowe? – które rozwiązanie będzie odpowiednie dla Ciebie?

Dział: edukacja

Rynek soczewek nieustannie się rozwija. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość wyboru modeli idealnie dopasowanych do ich potrzeb. Z drugiej jednak strony osoby, które dopiero rozpoczynają stosowanie soczewek, mogą być nieco przytłoczone różnorodnością produktów dostępnych w sklepach. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ten krótki poradnik. Pozwoli Ci on zdecydować, który z najpopularniejszych trybów noszenia szkieł kontaktowych spełni Twoje wymagania.

Soczewki miesięczne – czym są?

Soczewki miesięczne to rozwiązanie najchętniej wybierane przez większość użytkowników. Z tego względu, że są najtańszą i najłatwiej dostępną opcją. Jak sama nazwa wskazuje, można nosić je przez okres 30 dni. Należy jednak pamiętać, by zdejmować je na noc, za wyjątkiem soczewek miesięcznych całodobowych – te można nosić przez kilka dni bez zdejmowania. W każdym przypadku należy je właściwie przechowywać i pielęgnować z użyciem specjalnego płynu do soczewek.

Soczewki jednodniowe – czym są?

Choć soczewki jednodniowe nie są tak ekonomiczną opcją, to zdecydowanie najbardziej wygodną. Nie wymagają one pielęgnacji, ponieważ są produktem jednorazowym. Każda soczewka jest zapakowana osobno w specjalnym blistrze. Z tego względu są one niezwykle higieniczne i łatwe w użyciu.

Soczewki miesięczne – prawidłowe użytkowanie

Rano należy wyjąć soczewkę z pojemniczka i nałożyć ją na powierzchnię oka. W ciągu dnia w razie potrzeby można zastosować krople nawilżające, aby zwiększyć komfort widzenia. Wieczorem po ściągnięciu soczewek, konieczne jest ich przemycie przy pomocy dedykowanego do tego celu płynu. Szkła kontaktowe trzeba opłukać, następnie delikatnie potrzeć je opuszkami z obu stron, by mechanicznie pozbyć się zanieczyszczeń. Na koniec ponownie je przepłukujemy i umieszczamy wraz z płynem w pojemniku na noc. Rano będą higieniczne i gotowe do użycia. Proces ten można powtarzać przed okres 30 dni. Następnie należy wyrzucić soczewki i zastosować kolejną parę

Soczewki jednodniowe – prawidłowe użytkowanie

W tym przypadku cała procedura jest nieco krótsza, ponieważ nie trzeba pamiętać o dezynfekcji. Konieczna jest jednak codzienna wymiana soczewek. Rano należy wyjąć soczewki jednodniowe z opakowania i zaaplikować je. W ciągu dnia, podobnie jak w przypadku soczewek miesięcznych, warto jest zastosować krople do oczu, zwłaszcza jeśli przebywasz w klimatyzowanych pomieszczeniach. Wieczorem wystarczy zdjąć szkła kontaktowe i po prostu je wrzucić.

Szkła kontaktowe miesięczne – dla kogo będą dobrym rozwiązaniem?

Jeśli chcesz, aby soczewki kontaktowe zastąpiły Ci okulary, to szkła kontaktowe miesięczne będą w tym przypadku najlepszym wyborem. Są dostępne w przystępnych cenach, więc zmiana metody korekcji wzroku nie powinna zbytnio obciążyć Twojego portfela. Poza tym to produkt wielorazowego użytku, więc jest znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Dlatego, jeśli zależy Ci na ograniczeniu wydatków oraz ilość odpadów, soczewki o przedłużonym trybie noszenia sprawdzą się najlepiej.

Szkła kontaktowe jednodniowe – dla kogo będą dobrym rozwiązaniem?

Z kolei, jeżeli nie chcesz rezygnować z użytkowania okularów, a soczewki planujesz stosować sporadycznie, to lepszym wyborem będą te jednodniowe. Każda soczewka jest hermetycznie zapakowana, więc mogą czekać na właściwą okazję długie tygodnie. Wybierz soczewki jednodniowe, również, jeśli nie masz chęci bądź czasu na odpowiednią pielęgnację soczewek. Szkła jednodniowe to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wygodę i wyższe koszty są dla nich sprawą drugorzędną. Są też polecane osobom o wrażliwych oczach i ze skłonnościami do podrażnień, czasem też niektórymi alergiami czy przypadłościami, które wykluczają stosowanie soczewek o przedłużonym trybie.

Wybierz dopasowany do Twoich potrzeb typ szkieł kontaktowych ze sklepu bezOkularow.pl.
data ostatniej modyfikacji: 2022-10-19 06:47:52
Komentarze
Polityka Prywatności