Terminy ferii:  ferie 2023, ferie 2024

Żak przedstawia zawody - Technik usług kosmetycznych

Dział: edukacja

Technik usług kosmetycznych jest osobą, która pomaga wydobyć i podkreślić piękno każdego ze swoich klientów, m. in. przeprowadzając zabiegi pielęgnacyjne i lecznicze. Do przykładowych obowiązków kosmetyczki – bo tak brzmi potoczna nazwa tej profesji – należą: wykonywanie makijażu, charakteryzacji, manicure i pedicure oraz pielęgnacja cery i dekoltu.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku potrafi także samodzielnie sporządzać i stosować kosmetyki, a ponadto jest odpowiedzialna za konserwowanie narzędzi i przyrządów kosmetycznych po każdym kliencie. W swojej pracy przestrzega najwyższych standardów higienicznych.

Poza tym kosmetyczka bardzo dobrze zna się na skórze – potrafi ocenić jej stan, zasugerować i przeprowadzić konkretny zabieg oraz doradzić w sprawie samodzielnej pielęgnacji twarzy czy dekoltu. Pomaga też klientowi rozwiązać problemy skórne, które często bywają przyczyną dyskomfortu.

Czy łatwo znaleźć pracę jako technik usług kosmetycznych?

Ludzie przykładają coraz większą wagę do wyglądu zewnętrznego – poza potrzebą czucia się dobrze ze sobą, często chcemy zrobić dobre wrażenie np. w relacjach biznesowych. Wtedy udajemy się na zabiegi do salonu kosmetycznego, odnowy biologicznej czy ośrodka SPA. Niekiedy przy okazji wizyty u fryzjera decydujemy się na manicure, pedicure lub inne zabiegi. We wszystkich wymienionych miejscach potrzebne są kompetentne osoby na stanowisku technik usług kosmetycznych. Co więcej, praca czeka też w niektórych hotelach oferujących klientom zabiegi wellness oraz w klinikach dermatologicznych.

Jeśli wolisz pracować na własny rachunek, możesz otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą – dobrze jest jednak najpierw zdobyć doświadczenie i klientów. W tej pracy, poza umiejętnościami i przyjaznym charakterem liczą się też relacje, które wypracujesz z klientkami. Często korzystamy z usług kosmetycznych osób, które znamy i którym ufamy – co z tego, że czasem na rynku jest ktoś, kto zrobi to taniej?

Więcej informacji na stronie Żaka:

https://zak.edu.pl/leksykon-zawodow/20-technik-uslug-kosmetycznych


data ostatniej modyfikacji: 2022-07-06 14:44:52
Komentarze
Polityka Prywatności