Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020

Pół tysiąca uczniów w drugim etapie

Dział: edukacja

Pierwszy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej za nami. Spośród 8688 uczestników z 284 szkół średnich, ponad pół tysiąca zdobyło wymaganą regulaminem liczbę punktów i zakwalifikowało się do drugiego etapu.

W teście, który uczestnicy Olimpiady rozwiązywali w pierwszym etapie, można było zdobyć 50 punktów. Absolutnym rekordzistą okazał się uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, który zdobył 39 punktów.

"Uważam, że poziom trudności pierwszego etapu był dość wysoki. Szczególnie trudne okazały się pytania, w których należało wykonać obliczenia. Nie wszyscy uczniowie pamiętali wzory, które należało zastosować - twierdzi Izabela Dypczyńska, nauczycielka w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. - Etap szkolny olimpiady bazuje przede wszystkim na materiale, który realizujemy na lekcjach. Często wykraczamy poza podstawę programową i dużo wymagamy. Szczególną uwagę przywiązujemy do zadań praktycznych, rozwijających logiczne i twórcze myślenie. Nasi uczniowie do olimpiady przygotowują się cały rok szkolny na zajęciach. Ci którzy awansowali do drugiego etapu będą już musieli chodzić na dodatkowe zajęcia, bo dalsze etapy są dużo trudniejsze. Dostaną też materiały do nauki w domu".

Aby przejść do kolejnego etapu, w teście trzeba było zdobyć 22 punkty. Ten magiczny próg przekroczyło 534 uczniów szkół średnich z całego kraju. Musieli wykazać się wiedzą z zakresu podstaw logistyki, standardów w logistyce, zapasów i magazynowania, transportu oraz spedycji. W teście, który uczniowie będą musieli rozwiązać podczas drugiego etapu - jak zdradza Izabela Borzuch, koordynatorka X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej - szczególny nacisk zostanie położony na zagadnienia dotyczące dystrybucji i produkcji. Sporo pytań będzie też dotyczyło transportu oraz spedycji.

Drugi etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej - której organizatorem jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu - odbędzie się 1 grudnia br.

Sponsorem Strategicznym i Patronem Merytorycznym X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest GS1 Polska.

Sponsorzy Złoci:

Dachser Intelligent Logistics, DPD, Epal, Polski Komitet Narodowy, Imperial Logistics International, JASFBG, Marathon International Logistics, TimoCom, Still.

Sponsorzy Srebrni:

DHL, Pekaes

Sponsorzy Brązowi:

GLS, L-Systems, Transmeble International, Transics Wabco Company oraz WTB.

Patroni medialni:

Głos Wielkopolski, Student News, Polska Gazeta Transportowa, Pracujwlogistyce, etransport.pl, Logistyczny.pl,


data ostatniej modyfikacji: 2017-11-03 11:25:45
Komentarze

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg
ef_220.jpg
ATAS_220.gif
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
Polityka Prywatności