aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Znajdź nas na    
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Bezpłatne zajęcia z ekonomii dla dzieci i rodziców w SGH

Dział: edukacja

Do 16 lutego można zapisywać się na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy dla uczniów 5. i 6. klas szkół podstawowych oraz na Akademię Młodego Ekonomisty dla gimnazjalistów.

Trwają zapisy na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego działającego przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. EUD to projekt edukacji ekonomicznej skierowany do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Zajęcia rozpoczną się w marcu i potrwają do czerwca br. Uczestnictwo jest nieodpłatne. Na najmłodszych studentów czeka 160 miejsc. Program dofinansowany jest ze środków Narodowego Banku Polskiego, a Minister Edukacji Narodowej pełni nad przedsięwzięciem patronat honorowy.
Semestr zajęć obejmuje sześć spotkań trwających po 2 godziny lekcyjne. Blok tematyczny skonstruowany jest w taki sposób, aby umożliwić małym studentom zaznajomienie się z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień. W zbliżającym się semestrze, na zajęciach dowiedzieć się będzie można bardzo wielu ciekawych rzeczy. Oto niektóre z pytań, na które wykładowcy wraz ze słuchaczami zajęć, szukać będą odpowiedzi:

* skąd się biorą pieniądze?
* po co potrzebne są banki?
* czy produkty żyją?
* czy firmy ze sobą współpracują i na czym polega kooperencja?
"W zakresie edukacji ekonomicznej najmłodszych mamy bardzo wiele do zrobienia. Cieszymy się, że dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego możemy sukcesywnie rozwijać się i upowszechniać ideę edukacji ekonomicznej" - wyjaśnia Marcin Dąbrowski ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Każdy student EUD otrzyma indeks, do którego będzie zbierać pieczątki poświadczające uczestnictwo w zajęciach. Na podstawie zebranych stempelków uczestnicy otrzymają zaliczenie semestru oraz dyplomy poświadczające ukończenie EUD. Warto dodać, że semestr zajęć kończy się testem wiedzy. Trzy osoby, które w danym ośrodku zdobędą najwyższy wynik z testu, otrzymają wartościowe nagrody.

W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców, które mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw przedsiębiorczych.

Szczegółowe informacje na temat zapisów, programu zajęć, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na: www.uniwersytet-dzieciecy.pl<http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/>
Dla gimnazjalistów przeznaczona jest Akademia Młodego Ekonomisty. Zapisy na jej letnią edycję trwają również do 16 lutego br.

Zajęcia rozpoczną się w marcu i potrwają do czerwca br. Także w tym przypadku Uczestnictwo jest nieodpłatne. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem pełni Minister Edukacji Narodowej.

Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej dla gimnazjalistów działający w pięciu miastach: w Warszawie przy SGH, a także w Katowicach, Poznaniu, Białymstoku i Kielcach.

Program Akademii został przygotowany z myślą o gimnazjalistach, których ciekawią zjawiska ekonomiczne i intryguje świat biznesu. Każdy semestr AME to sześć 1,5 godzinnych spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej. "Na najbliższy semestr zaplanowaliśmy zajęcia, m.in. z zakresu zarządzania projektami, marketingu internetowego, globalizacji gospodarki oraz finansów" - wyjaśnia Marcin Dąbrowski z SGH.

Zajęcia na AME mają charakter interaktywny - są połączeniem wykładu, dyskusji i prac warsztatowych. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców akademickich. Każdy student Akademii otrzymuje indeks, do którego zbiera pieczątki potwierdzające obecność na zajęciach. Obecność na 4 z 6 spotkań uprawnia uczestnika do otrzymania dyplomu ukończenia AME. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody dla najlepszego studenta w danym ośrodku.

Także w ramach Akademii organizowane są również edukacyjne zajęcia dla rodziców z zakresu wychowania i kształtowania u dzieci postaw przedsiębiorczych. Z rodzicami rozmawiamy między innymi o metodach rozwijania aktywności poznawczej dziecka, narzędziach coachingowych w edukacji dzieci, kształtowaniu właściwych postaw wobec pieniądza czy wpływie mediów masowych na odbiorców - dodają organizatorzy.

Szanse na indeks AME mają uczniowie, którzy do 16 lutego 2014 r. wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.gimversity.pl<http://www.gimversity.pl/>. Na chętnych czeka 120 miejsc.

Szczegółowe informacje na temat programu zajęć AME, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na: www.gimversity.pl<http://www.gimversity.pl/>

opublikowano: 2014-02-11
Komentarze
Polityka Prywatności