aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Ostatnie dni zapisów na Letnią Akademię Ekonomii – SGH zaprasza!

Dział: edukacja

Trwa rekrutacja na III edycję Letniej Akademii Ekonomii (LAE) organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Letnia akademia to tygodniowy cykl spotkań dla gimnazjalistów mający na celu wprowadzenie młodzieży w podstawowe zagadnienia ekonomiczne.

Udział w programie jest nieodpłatny, a zajęcia odbędą się w dniach 11-15 lipca br. Zapisy przyjmowane będą tylko do końca czerwca br. Liczba miejsc jest ograniczona.

Dla zainteresowanych ekonomią gimnazjalistów SGH przygotowała cykl interaktywnych spotkań, podczas których eksperci Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH będą opowiadali o podstawach funkcjonowania gospodarki, o handlu zagranicznym, mechanizmach i regulacjach rynkowych. Zajęcia obejmować będą wykłady, zajęcia warsztatowe i dyskusje w formie seminaryjnej. Jak informują organizatorzy, prezentowane na zajęciach treści, dobrane specjalnie dla tej grupy wiekowej, będą przedstawiane w przystępny i interesujący sposób. Zakres poruszanych zagadnień nie będzie powielał tematów poruszanych na fakultatywnych zajęciach z ekonomii czy przedsiębiorczości realizowanych w wybranych szkołach.

Naszą ideą jest zainteresowanie młodzieży ekonomią i zachęcenie do dalszego kształcenia w tym kierunku – mówi Marcin Dąbrowski, dyrektor Centrum. Bardzo pozytywna ocena dwóch ubiegłych edycji zajęć skłoniła nas do uruchomienia zajęć i w tym roku. Do uczestnictwa w programie zapraszamy uczniów klas I. i II. gimnazjów z Warszawy i okolic.

Wakacyjny kurs dla młodzieży stanowi uzupełnienie oferty zajęć dla najmłodszych, tj. realizowanych od trzech lat w SGH zajęć z zakresu ekonomii dla uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych (Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, www.uniwersytet-dzieciecy.pl) oraz programu edukacji gimnazjalistów – Akademii Młodego Ekonomisty (www.gimversity.pl) – wyjaśniają organizatorzy letniej akademii.

Szczegółowe informacje o LAE i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: www.cren.pl/lae/


ostatnia zmiana: 2011-06-22
Komentarze
Polityka Prywatności