aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Znajdź nas na    
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Mistrzowie Gimnazjum - konkurs

Tag: konkurs
Dział: edukacja

Weź udział w konkursie - wygraj nagrody i powalcz o dodatkowe punkty rekrutacyjne!

Na czym polega konkurs?

Przygotowujecie – indywidualnie – trzy prace. Jedna ma charakter literacko-plastyczny (to zadanie I), będzie wymagać trochę czasu i pomysłu. Dwie pozostałe to prace literackie. Kiedy już wszystkie prace będą gotowe, przysyłacie je razem, wraz z trzema kuponami z Victora Gimnazjalisty (kupony w nr 4, 5 i 6) na adres naszej redakcji: Lubieszowska 5, 04-308 Warszawa.

Prace można pisać odręcznie (ale wyraźnie!) lub na komputerze.

Terminy

Wszystkie prace należy przesłać do nas do 20 kwietnia. Zwycięzców powiadomimy indywidualnie. Listę laureatów wraz komentarzem jury opublikujemy w numerze 11 Victora.

Jak przesyłać?

Wszystkie prace razem. Kiedy już przygotujecie prace na wszystkie trzy zadania, pakujecie je razem, do każdej pracy przyczepiacie odpowiedni kupon (prace bez kuponu nie będą przyjmowane) i przysyłacie na adres naszej redakcji.

Dla kogo jest to konkurs?

Dla wszystkich uczniów gimnazjum.

Co można wygrać?

  • Nagrody rzeczowe: aparat fotograficzny, zestawy multimedialne do nauki języków obcych ufundowane przez Wydawnictwo Edgard, podręczniki i książki do nauki języków obcych ufundowane przez Wydawnictwo Langenscheidt, zestawy słodyczy ufundowane przez firmę Wawel.
  • Publikację pracy w Victorze Gimnazjaliście.
  • Wszyscy laureaci otrzymają od nas dyplomy i specjalne zaświadczenia dla szkół z prośbą do dyrekcji o wpis o szczególnym osiągnięciu na świadectwie ukończenia gimnazjum. 

Temat konkursu

Rok 2011 został ogłoszony Europejskim Rokiem Wolontariatu. I dlatego zadania w naszym konkursie są związane właśnie z wolontariatem – ideą bezinteresownego niesienia dobra i pomocy.

Zadanie I

Wokół jest tyle do zrobienia. Jakie zadania stoją przed twoim pokoleniem? W formie plastyczno-literackiej (plakat, mapa myśli, przewodnik) lub multimedialnej (prezentacja PP) przedstaw swoją odpowiedź na to pytanie.

Wskazówki:

- Temat pracy ma nawiązywać do idei wolontariatu, a zatem w treści swojej pracy powinieneś nawiązać do idei pomagania, zainteresowania losem innych ludzi (a także zwierząt). Wolontariat może przybierać rozmaite formy – od ciebie zależy, jakie zadania stojące przed młodym pokoleniem uważasz za najważniejsze i najciekawsze.

- Format pracy (w przypadku plakatu czy mapy myśli) nie powinien przekraczać A1.

- Pamiętaj też, że w tym zadaniu ważna jest również strona plastyczna, a zatem sposób zilustrowania tematu, oraz staranność.

Zadanie II

„Żyć to znaczy pomagać innym. Trzeba się troszczyć o cudze szczęście, by samemu być szczęśliwym” (Raol Follerau). W formie dziennikarskiej (reportaż, wywiad) przedstaw osobę lub grupę osób, które swoim postępowaniem realizowały lub realizują przesłanie Raola Follerau'a, francuskiego podróżnika i pisarza znanego z walki na rzecz trędowatych.

Wskazówki:

- To, co najważniejsze w tej pracy, to jej autentyczność – praca musi dotyczyć prawdziwej osoby. Jeżeli decydujesz się przeprowadzić wywiad, musisz więc spotkać się z tą osobą, porozmawiać z nią.

- Kto może być bohaterem? Nie musi być to osoba publiczna, znana z gazet, choć oczywiście może. Ale wśród nas, wśród sąsiadów jest naprawdę dużo osób, które bezinteresownie pomagają innym. I to o nich ma być praca.

- Objętość pracy – maksymalnie 4 strony A4.

Zadanie III

Wersja A.

„Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”. Słowa Jana Pawła II uczyń mottem listu otwartego skierowanego do młodzieży i będącego zachętą do czynienia dobra dla innych.

Wersja B.

„Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”. Czy zgadzasz się ze słowami Jana Pawła II? W formie rozprawki przedstaw swoje przemyślenia. W pracy przywołaj trzy autentyczne postacie, które swoją działalnością stanowią potwierdzenie idei pomagania innym.

Wskazówki:

- Jak widać możesz wybrać list otwarty lub rozprawkę – to zależy od ciebie, ważne, abyś w obu przypadkach tematem przemyśleń uczynił zacytowane słowa Jana Pawła II.

- Objętość pracy – maksymalnie 4 strony A4.

Źródło: victor.com.pl


ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Polityka Prywatności