Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020

Dzień ONZ

24 października, w dniu obchodów Dnia Organizacji Narodów Zjednoczonych, apartamenty mieszkańców Park Avenue Apartments przy ul. Czarodziejskiej 2 w Krakowie wypełniły się ciepłem i pozytywną energią, a w oknach zabłysnęły światełka na znak wsparcia dla ONZ.

 

- Tegoroczne obchody Dnia ONZ odbywają się w decydującym momencie dla historii świata. Wraz z przyjęciem przez przywódców światowych we wrześniu ubiegłego roku Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju rozpoczęła się nowa era w dziejach ludzkości.  Agenda jest drogowskazem prowadzącym do zakończenia ubóstwa na świecie i budowy godnego życia dla wszystkich ludzi.  Ma zapewnić pokój i uzdrowić planetę. Zawarte w niej Cele Zrównoważonego Rozwoju przekształcą świat na lepsze i sprawią, że każdy człowiek będzie czerpał korzyści z osiągnięć rozwojowych – powiedziała Mariola Ratschka p.o. dyrektora i specjalista ds. informacji publicznej Ośrodka Informacji ONZ w Warszawie.

 

Organizacja Narodów Zjednoczonych powstała 71 lat temu na zgliszczach II wojny światowej. Przyświecała jej wizja budowy lepszego świata, w którym ludzie będą żyć w pokoju. W centrum działań, które przez dziesięciolecia zmieniały się w odpowiedzi na nowe  wyzwania dla planety, znajdują się ludzie i środowisko. Prowadzone przez organizację programy przyczyniają się do poszanowania praw człowieka, utrzymania pokoju i bezpieczeństwa na świecie, a także rozwoju międzynarodowych problemów i przyjaznych stosunków.

 

- Każdy może przyczynić się do polepszenia świata, nie tylko rządy państw, międzynarodowe i krajowe instytucje czy organizacje. Wystarczy gasić światło, nie marnować wody, energii i żywności, unikać używania jednorazowych, plastikowych torebek czy stosować recykling. Razem możemy budować lepszy świat z myślą o dobrobycie obecnego i przyszłych pokoleń – przekonuje Mariola Ratschka.

 

Przygotowany przez organizację przewodnik dla leniwych pomaga ocalić świat przy niewielkim nakładzie pracy (http://www.unic.un.org.pl/kampanie/cele-zrownowazonego-rozwoju:-ratowanie-swiata-%E2%80%93-przewodnik-dla-leniwych/2997). Mieszkańcy Park Avenue Apartments włączyli się także w akcję ratowania planety by pokazać, że nie jest to trudne, a proste dobre nawyki można zaszczepić także dzieciom.

dodane przez mag


data ostatniej modyfikacji: 2016-10-26 17:46:37
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
ATAS_220.gif
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
Polityka Prywatności