Terminy:  ferie 2021, ferie 2022

Azjatyckie Mikołajki w WSB dla małych i dużych

Z okazji Mikołajek Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprasza wszystkie dzieci, ich rodziców i wszystkich miłośników kultury Dalekiego Wschodu na niezwykłą wyprawę do…Azji. Legendarne smoki, waleczni samuraje, degustacja sushi i słodkie niespodzianki – to doskonały przepis, by w oryginalny i ciekawy sposób spędzić niezwykły dzień, na który wszyscy czekają. W dniu 6 grudnia br. od godz. 11.00 odbędzie się także otwarcie wystawy obrazów Karoliny Ostaszewskiej.

Karolina Ostaszewska(ur. 7 XII 1995 r.), studentka I roku Wydziału Geologii, Uniwersytetu Warszawskiego od lat zajmuje się malarstwem artystycznym o tematyce azjatyckiej. Inspiruje ją historia i mity Japonii, Korei i Chin. Technikę malarską opiera na wykorzystaniu pędzla, rysika, tuszu oraz papieru ryżowego - oryginalnych materiałów używanych w krajach azjatyckich do ćwiczeń kaligraficznych. Jej malarstwo opiera się na motywach kultury Dalekiego Wschodu:

  • Azjatycki wojownik jest odmienny od europejskich wzorców nie tylko zewnętrznie ale i wewnętrznie. Jego kod honorowy, oddanie władzy i państwu stworzyły niezwykły typ walczącego rycerza budzącego u przeciwników grozę a u artysty fascynację.
  • Motyw smoka symbolizuje w cywilizacji azjatyckiej władzę, którą uosabiał władca o imieniu Huang Di (panujący w połowie 27 wieku p.n.e.). Smok potwierdzał jego nieśmiertelność, by w późniejszych wiekach ilustrować potęgę Cesarstwa Chińskiego.

Zrozumienie znaczenia tych symboli to podróż do dawnej historycznej Azji, której harmonia, wierzenia i zwyczaje kontrastują z elektroniczną współczesnością.

  • godz. 11.15 - Pierwsze spotkanie "Smoki, legendy i rzeczywistość" prof. dr hab. Piotr Ostaszewski - politolog, amerykanista, Prorektor ds. dydaktyki i studentów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, wykładowca w Katedrze Finansów i Gospodarki Światowej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

  • godz. 11.55 - Drugie spotkanie "Japońscy samuraje; jak wyglądali, jak walczyli i czy nadal istnieją?" prof. Piotr Ostaszewski

  • godz. 12.30 - Trzecie spotkanie "Poznajemy Cesarstwo Chin" prof. Piotr Ostaszewski

  • godz. 11.00-13.00 lub 14.00 - Degustacja oryginalnych azjatyckich specjałów: m.in. zielona herbata z mlekiem na słodko, herbata chińska/koreańska z kulkami tapioki, sushi z warzywami i wasabi, chipsy z krewetek.

data ostatniej modyfikacji: 2014-12-03 10:55:40
Komentarze
Polityka Prywatności