Edukacja - artykuły

LICEUM AKADEMICKIE TRZECIE W POLSCE

Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika po raz kolejny znalazło się w czołówce najlepszych liceów w kraju, zajmując trzecią pozycję w 19. edycji Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, opublikowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Ranking został ogłoszony 10 stycznia. Liceum Akademickie UMK utrzymało wysokie miejsce z poprzedniego roku. Warto zaznaczyć, że różnice punktowe pomiędzy trzema najlepszymi szkołami w zestawieniu 500 najlepszych polskich liceów są minimalne.

Liceum Akademickie UMK zajęło także trzecie miejsce w rankingu szkół olimpijskich oraz drugie − w rankingu maturalnym liceów ogólnokształcących.

Liceum Akademickie UMK jest bezkonkurencyjnie najlepszą szkołą w regionie. Kolejne miejsca w zestawieniu zajmują: VI LO im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich z Bydgoszczy (pozycja 17.), IV LO im. Tadeusza Kościuszki z Torunia (pozycja 49.) i I LO im. Ziemi Kujawskiej z Włocławka (pozycja 111.).

W rankingu uwzględniane są trzy kryteria: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25% ogólnej oceny), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (30%).

Tegoroczne zestawienie otwiera XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, przed XIV Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Warszawie.

Pełny ranking


data ostatniej modyfikacji: 2017-01-11 15:56:06
Komentarze

Szkoły policealneNauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
EF_Education_First_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg
kursy_boks_2016.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Natalia Ślizowska
miniatura
miniatura